Rozmiary ubrań

w co się ubrać, jak dobrze wyglądać, czym umyć głowę, i w czym spłukać;) które kosmetyki są dobre, no i oczywiście jak schudnąć, ewentualnie przybrać kilka kilogramów:)))
Post Reply
Isia
z bukowego domu:)
Posts: 3265
Joined: 25 Sep 2007, 21:29
Contact:

Rozmiary ubrań

Post by Isia »

Ostatnio jesteśmy na etapie uzupełniania garderoby.I mam taką refleksję - nasze "chłopaki" (mąż i syn) kupują ubrania w dwóch rozmiarach (tzn. rozmiar mają taki sam obaj- ale rozmiarówka waha się w tych rozmiarach). Natomiast u kobietek - jazda bywa nieprzeciętna. :evil: W ogóle trudno rozmiar ustalić.
W każdym sklepie inaczej.Też tak macie?
Porozmawiałam z koleżankami - też mają podobnie! Każda twierdzi, że jest niewymiarowa! Sporo kupuję w Niemczech - tam jakoś inaczej.Jeśli jest M to w następnym sklepie tak samo.
Haniutka
samurajka
Posts: 7107
Joined: 04 Jul 2007, 23:53
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Haniutka »

ja na razie mieszczę się w jeden rozmiar "dla wieloryba" :twisted:
...sens w ogóle nie wchodzi w grę.Ja nie mam sensu, Ty nie masz sensu, żaden jedzenia kęs nie ma sensu.
Gry są bez sensu, sny są bez sensu, nawet- niestety- sens nie ma sensu…
User avatar
attena
Donna vulcana
Posts: 2000
Joined: 21 Mar 2008, 19:27
Location: þórshöfn
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by attena »

Haniutka wrote:ja na razie mieszczę się w jeden rozmiar "dla wieloryba" :twisted:
Jasne Haniutka :twisted:
Jeśli wyglądasz tak, jak latem- to mam ochotę cię babo sprać za gadanie głupot!!!
Laska jesteś :564: :mrgreen:
Haniutka
samurajka
Posts: 7107
Joined: 04 Jul 2007, 23:53
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Haniutka »

Nie Attenko, wyglądam 5 kg więcej :evil:
...sens w ogóle nie wchodzi w grę.Ja nie mam sensu, Ty nie masz sensu, żaden jedzenia kęs nie ma sensu.
Gry są bez sensu, sny są bez sensu, nawet- niestety- sens nie ma sensu…
User avatar
attena
Donna vulcana
Posts: 2000
Joined: 21 Mar 2008, 19:27
Location: þórshöfn
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by attena »

A co to jest 5 kg?
Zwłaszcza proporcjonalnie rozmieszczone :lol:
Dziwczyno, ty nadal po trójce dzieci mogłabyś niejednej nastolatce nosa utrzeć :P
Ja mam się czym martwić- 15 kg! :mrgreen:
Ale się, kurczę jakoś nie martwię,zwłaszcza, że wczoraj koleżanka z pracy przekazała mi się, że jakieś panie w banku komentowały:
Ta Polka jest taka piękna i dobra i sympatyczna, aż miło się przebywa w jej towarzystwie, promieniuje taką serdecznością!
Padłam, jak to usłyszałam, ale dobry humor mnie nie opuszcza :mrgreen: :570:
Haniutka
samurajka
Posts: 7107
Joined: 04 Jul 2007, 23:53
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Haniutka »

Brawo Attenko :*
...sens w ogóle nie wchodzi w grę.Ja nie mam sensu, Ty nie masz sensu, żaden jedzenia kęs nie ma sensu.
Gry są bez sensu, sny są bez sensu, nawet- niestety- sens nie ma sensu…
jola
zorga domowa
Posts: 6661
Joined: 15 Jun 2007, 14:57
Location: Wrocław
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by jola »

Atteno, co tu padac, skoro to prawda, że jesteś dobra, piękna i sympatyczna Polka. Wszystko się zgadza:)

Kurcze, Hania, Ty nie widziałaś wieloryba

Ja mam wybrane sklepy, w których widzę, że spodnie są na mnie lepsze i mniej wiecej wiem, który rozmiar - ja potrzebuję takie nie "na gruszkę", a znowóz w tym sklepie/firmie beznadziejne sa dla mnie dla mnie bluzki (za małe piersi), więc je kupuję w innym, jest taki kaphall, który uwzględnia te duze piersi;) (choc oni lubią dosyc windować ceny) - oni lubią też właśnie te spodnie na gruszke z dużym rozstawem miedzy biodrami i pasem i mi w tym źle.
ostatnio w ogóle mniej kupuję rzeczy i trochę wyszłam z wprawy.
Image
Babka4
Generalissimus domownikuss
Posts: 1733
Joined: 21 Jun 2007, 10:25
Location: Toruń
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Babka4 »

jola napisała: ostatnio w ogóle mniej kupuję rzeczy i trochę wyszłam z wprawy.

hehehe sskąd my to znamy :-)
4 dzieci od 21 do 13 lat (2018 r.)
półetatowa kura domowa ;)
monika
Wróżka Zębuszka
Posts: 354
Joined: 15 Jun 2007, 22:27
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by monika »

Ostatnio producenci kadzą klientkom i zaniżają rozmiarówkę - ja np "zawsze" miałam 36, teraz - 34 i rzadko kiedy coś więcej. Często te "34" potrafią być większe niż 36 sprzed kilku lat.

Zresztą jest kilka tak samo znakowanych rozmiarówek - np francuskie a niemieckie 36 to niebo a ziemia - jedno jest maleńkie, drugie - gigantyczne...

W niektórych sklepach (Kappahl) nie mam zupełnie czego szukać - chyba, że w dziale dla dzieci :twisted: . Widać, ze Skandynawki są solidnej budowy. A szkoda, bo niektóre rzeczy całkiem do rzeczy.

Generalnie - w sieciówkach staram się kupować pojedyncze sztuki, bo później pół miasta i Polski w tym lata. Zwłaszcza, jak rzecz nie z gatunku "basic", tylko jakaś charakterystyczna.

Dla dzieciaków też rozmiary są abstrakcyjne i jakieś takie, że mamy problem - i z porządnie zbudowanym, i z chudzielcami...
Odważni żyją krótko, ale ostrożni nie żyją wcale
Isia
z bukowego domu:)
Posts: 3265
Joined: 25 Sep 2007, 21:29
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Isia »

Monika, to rozmiary zawyżają? Myślałam, że obecnie zaniżają... :shock:
A jeśli to nie narusza zasad dyskrecji - ile masz wzrostu?
Bo moje córki 175 - chuuude - i mają problem by 36 wciągnąć.Może ta rozmiarówka i wzrost pod uwagę bierze?
monika
Wróżka Zębuszka
Posts: 354
Joined: 15 Jun 2007, 22:27
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by monika »

Nie narusza :P

160 cm, waga stała od x lat 49 kg, obwody tu i ówdzie bez zmian ;-). Czyli mała jestem, a ponieważ ludzie coraz więksi rosną - będę na ogólnym tle coraz bardziej "kompaktowa".
Piątoklasista JUŻ mnie dogonił i waży więcej.... A kopytko :shock: - Matkoicórko, 42 w tym wieku... Co będzie dalej - chyba kajak ogólnowojskowy.
A propos "nóżek" - dziewięcioletnia Córa też ma już nogę wielkości mojej :shock: .

Wiadomo, że człowiek o wzroście 175 siłą rzeczy będzie solidniejszy od tego o wzroście 160, nawet jak optycznie wygląda, że ma tylko długość :mrgreen: .
Z tymi rozmiarami (w moich rejestrach) moją opinię podzielają też "sklepowe" i osoby podobnych gabarytów. Także nie mam co liczyć na to, ze mi sylwetka z wiekiem szlachetnieje, albo że prace nad nią przynoszą tak rewelacyjne efekty :mrgreen:
Odważni żyją krótko, ale ostrożni nie żyją wcale
anielka
nowicjusz domowy
Posts: 12
Joined: 28 Nov 2011, 12:14
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by anielka »

Tak trzymaj :)

Stała waga cenniejsza niż złoto
Babka4
Generalissimus domownikuss
Posts: 1733
Joined: 21 Jun 2007, 10:25
Location: Toruń
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Babka4 »

waga rośnie co jakiś czas a na przedwiośniu corocznie sporo spada
i wówczas zakupiony kostium pracowy coby na szkoleniach wyglądać modnie
i nie z lumpeksu jak co dzień
stał się za mały
wnioski?
nie kupować nic na przedwiośniu
zaskórniaki przeznaczyć na fryzjera/kosmetyczkę
nie jeździć na szkolenia
4 dzieci od 21 do 13 lat (2018 r.)
półetatowa kura domowa ;)
Babka4
Generalissimus domownikuss
Posts: 1733
Joined: 21 Jun 2007, 10:25
Location: Toruń
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Babka4 »

waga i tak się waha :D
4 dzieci od 21 do 13 lat (2018 r.)
półetatowa kura domowa ;)
Haniutka
samurajka
Posts: 7107
Joined: 04 Jul 2007, 23:53
Contact:

Re: Rozmiary ubrań

Post by Haniutka »

ja ociupinke schudłam, waże od kilku mscy 66 w porywach do 67 :)
...sens w ogóle nie wchodzi w grę.Ja nie mam sensu, Ty nie masz sensu, żaden jedzenia kęs nie ma sensu.
Gry są bez sensu, sny są bez sensu, nawet- niestety- sens nie ma sensu…
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users